اصول تمرکز

سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 02:37 ب.ظ   نویسنده : روح اله توکلی      


چگونه می توان هوش و حواس خود را روی یک نقطه متمرکز کرد و رهبری کارآمد و مؤثر شد؟ این دری است که با دو کلید باز می شود: تعیین اولویت ها و تمرکز. رهبری که اولویت های خود را می شناسد اما تمرکز ندارد، می داند چه باید بکند اما هیچ گاه کار نمی کند. اگر تمرکز دارد اما اولویت ها را نمی شناسد کارش عالی است، اما پیشرفتی ندارد. اما اگر مهار هر دو را در دست بگیرد، می تواند کارهای بزرگ انجام دهد...
لطفا به ادامه ی مطلب مراجعه نمایید

چگونه می توان هوش و حواس خود را روی یک نقطه متمرکز کرد و رهبری کارآمد و مؤثر شد؟ این دری است که با دو کلید باز می شود: تعیین اولویت ها و تمرکز. رهبری که اولویت های خود را می شناسد اما تمرکز ندارد، می داند چه باید بکند اما هیچ گاه کار نمی کند. اگر تمرکز دارد اما اولویت ها را نمی شناسد کارش عالی است، اما پیشرفتی ندارد. اما اگر مهار هر دو را در دست بگیرد، می تواند کارهای بزرگ انجام دهد.
بارها کسانی را در موضع رهبری دیده ام که وفت خود را صرف کارهای کوچک می کنند. این کار بی معناست. مسئله مهم این است که وقت وانرژی خود را چگونه صرف می کنید؟ این رهنمودها را به کار بندید:

    ۷۰ درصد بر نقاط قوت خود تکیه کنید.
    رهبران مؤثر که به اوج توانایی خود می رسند وقت وانرژی خود را در کاری صرف می کنند که از عهده آن بر می آیند. پیتر دراکر که در امور رهبری صاحب نظر است چنین می گوید: "معمای بزرگ این نیست که کسانی بد کار می کنند، بلکه این است که انجام چند کار خوب از آنها سر نمی زند. تنها چیزی که عالم گیر است بی کفایتی است. قدرت همیشه جنبه خاص دارد! جاشا هیفتز ویولون نواز مشهور، اگر به جای ویولون دنبال ترمپت می رفت، ترمپت نوازی مشهور می شد."
    رمز کامیابی این است که بر توانایی خود تکیه کنید و آنرا بپرورانید.
    ۲۵ درصد دنبال چیزهای نو باشید.
    رشد یعنی تغییر. اگر می خواهید بهتر شوید، باید همیشه در حال تغییر و پیشرفت باشید. این یعنی اینکه در میدانهای جدید گام بردارید. اگر وقت خود را روی چیزهای جدیدی که در حیطه صلاحیت شماست صرف کنید، توانایی رهبری پیدا خواهید کرد. فراموش نکنید: در کار رهبری اگر در مسیر رشد افتادید کار تمام است.
    ۵ درصد مراقب ضعفهای خود باشید.
    هر کس ضعفی دارد که باید از آن آگاه باشد. راه این است که پیامدهای آن را به حداقل ممکن برساند. رهبران می توانند کاری را که خود در آن تبحر ندارند به دیگران واگذار کنند. برای مثال، جزئیات کارها را به دیگران واگذار می کنند. در گروه ما عده ای هستند که همه تدارک کنفرانس های مرا می بینند. به این ترتیب وقتی که در کنفرانس هستم، به چیزهایی می پردازم که از عهده انجام آن بر می آیم. یکی از این کارها سخنرانی است.


برچسب ها: موفقیت ، تمرکز ، اصول تمرکز ، چگونه تمرکز کنیم ، فوکوس ، قدرت تمرکز ، روش تمرکز ،
آخرین ویرایش: سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 02:41 ب.ظ
دیدگاه ها ()

درباره وبلاگ


  • موفقیت پایان نمی پذیرد
    هدف بنده از ایجاد این وبلاگ, نشان دادن قدرت واقعی شماست و فکر میکنم این سخن از امام علی گویای همه چیز است
    امام علی(ع):آیا فکر میکنی که جسم کوچکی هستی, حال آنکه دنیایی درون تو نهفته است
    کپی فقط با منبع لینک دار

نویسندگان

  • روح اله توکلی(21)

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic