5 اصل موفقیت

سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 02:29 ب.ظ   نویسنده : روح اله توکلی      


" تفاوت های جزیی در قابلیت ها ، می تواند منجر به تفاوت های بزرگی در نتایج شود . "

در صورتی كه اصول زیر را در تصمیم گیری های روزانه به كار گیریم ، كارایی بیشتری پیدا خواهیم كرد و می توانیم افراد بهتری را جذب و حفظ كنیم ، خدمات و تولیدات بیشتر و بهتری را ارائه دهیم...

لطفا به ادامه ی مطلب مراجعه نمایید

" تفاوت های جزیی در قابلیت ها ، می تواند منجر به تفاوت های بزرگی در نتایج شود . "

در صورتی كه اصول زیر را در تصمیم گیری های روزانه به كار گیریم ، كارایی بیشتری پیدا خواهیم كرد و می توانیم افراد بهتری را جذب و حفظ كنیم ، خدمات و تولیدات بیشتر و بهتری را ارائه دهیم ، هزینه ها را عاقلانه تر كنترل كنیم ، رشد و توسعه قابل پیش بینی تری داشته باشیم و سود با ثبات تری به دست آوریم .

یك تصمیم قاطع برای انجام كاری متفاوت می تواند تمام زندگی تان را دگرگون كند . تنها باید از خودتان بپرسید : آیا به كارگیری این اصل برایم مفید خواهد بود ؟ و مطمئن باشید كه همین طور است . هر چه زندگی خود را با این اصول همسوتر كنید ، خوشبخت تر و موفق تر خواهید بود . هیچ محدودیتی هم وجود ندارد .

1-    اصل علت و معلول :

برای هر اتفاقی دلیلی و برای هر معلولی علتی وجود دارد . ارسطو می گفت : " ما در دنیایی زندگی می كنیم كه در آن اصول و قوانین حاكم هستند ، نه اتفاقات . "

مبنای هر معلول ، علت یا علل خاصی است و هر عمل یا علتی دارای اثر است حتی اگر آن را نبینیم یا نپسندیم . موفقیت اتفاقی نیست . موفقیت یك معجزه نیست و ربطی هم به شانس ندارد . در كتاب مقدس انجیل این مطلب با عنوان اصل كاشت و برداشت مطرح شده : " هر چه را كه انسان بكارد ، همان را برداشت خواهد كرد . " و نیوتن آن را اصل سوم حركت نامید و چنین گفت : " برای هر عملی ، عكس العملی است مساوی و در جهت مخالف آن . "

مهم ترین اصل موفقیت فردی و كاری این است كه شما همانی می شوید كه اغلب به آن فكر می كنید . در واقع هر چه را می بینید یا تجربه می كنید ، نمایش افكار انسانی است كه در پشت آن قرار دارد .

روش فوری به كارگیری این اصل :

1-    مهم ترین حوزه های زندگی خود مانند خانواده ، سلامتی ، شغل و وضعیت مالی تان را بررسی كنید .

2-    نحوه تفكر در مورد نوع زندگی تان را تجزیه و تحلیل كنید . با خودتان روراست باشید . ببینید چه تغییراتی می توانید در افكارتان ایجاد كنید تا در بخشی از زندگی تان بهبودی به وجود آید ؟

2-اصل اعتقاد :

هر چه را كه قبلا به آن اعتقاد داشته باشید واقعیت زندگی شما می شود . شما همیشه بر اساس اعتقادات خود عمل می كنید . لزوما آن چه را كه می بینید باور نمی كنید بلكه آن چه را باور دارید می بینید . باید دانست كه تعصب یك جور پیش داوری كوركورانه است . هرگز پیش از داشتن اطلاعات كافی قضاوت نكنید . به خصوص در مورد خودتان و توانایی هایتان پیش داوری نكنید . بپذیرید كه برای شما محدودیتی وجود ندارد و آن چه را كه دیگران انجام داده اند ، شما هم می توانید انجام دهید . واقعیت این است كه هیچ كس بهتر و زرنگ تر از شما نیست .

روش فوری بكارگیری این اصل :

1-    ذهن خود را از تردید و ترس رها كنید و فرض كنید هیچ محدودیتی ندارید .

2-    با باورهای محدود كننده ای كه شما را عقب نگه می دارد ، بجنگید .

3-    اصل انتظار :

هر چه را كه با اطمینان ، انتظار وقوعش را داشته باشید اتفاق می افتد . شما همیشه در زندگی تان ، با صحبت و فكر كردن درباره وقایع آینده مانند یك طالع بین عمل می كنید . هنگامی كه با اطمینان انتظار وقایع خوبی را داشته باشید ، معمولا برایتان اتفاق می افتد و عكس این موضوع نیز صحیح است . مردم نیز درست مانند آینه طرز تلقی شمارا چه مثبت و چه منفی ، به خودتان منعكس می كنند .

روش فوری بكارگیری این اصل :

1-    به بهترین چیزها فكر كنید .

2-    مرتب به اطرافیان خود بگویید كه از هر جهت عالی هستند . به خانواده خود بگویید كه به آنها ایمان دارید و عاشقشان هستید و به آنها افتخار می كنید .

3-    از خودتان بهترین انتظارات را داشته باشید . تصور كنید بهترین لحظه در انتظار شما است و هر چه كه تاكنون انجام داده اید صرفا ایجاد آمادگی برای آن لحظات است .

4- اصل جذب :

شما یك آهن ربای زنده هستید كه مدام مردم ، موقعیت ها و شرایطی را كه با افكار اصلی تان همخوانی دارند ، به سوی خود جذب می كنید .

هر چیزی كه در زندگی دارید ، به علت نحوه تفكر و شخصیت خودتان به طرف شما جذب شده است . شما می توانید زندگی تان را عوض كنید چون قادر به تغییر نحوه تفكر و شخصیت تان هستید . افكار شما فوق العاده قدرتمندند و دارای نوعی انرژی ذهنی هستند كه با سرعت نور حركت میكنند . این انرژی به قدری لطیف است كه از هر مانعی عبور می كند .

روش فوری به كارگیری این اصل :

1-    خودتان را به خاطر همه چیزهای خوبی كه به زندگی تان جذب شده اند ، تحسین كنید . سپس چیزهایی را كه مورد پسندتان نیست شناسایی كنید و مسئولیت كامل آنها را به عهده بگیرید .

5- اصل ارتباط :

دنیای بیرونی ، انعكاس دنیای درونی شماست و با نحوه تفكر شما ارتباط دارد .

این اصل عجیب ، علت اغلب خوشبختی ها و ناكامی ها ، موفقیتها و شكستها ، بزرگی ها و فرومایگی هاست . گاهی این ارتباط را " معادل ذهنی " می نامند . واقعیت این است كه شما نمی توانید به هدفی در دنیای بیرون برسید مگر این كه اول آن را در درونتان خلق كرده باشید . روابط شما همیشه انعكاس چیزی است كه در درون شماست . دیدگاه ها ، سلامتی و وضعیت مالی تان ، انعكاس همان چیزی است كه بیشتر اوقات به آن فكر می كنید . شما در دنیا تنها یك چیز را می توانید كنترل كنید و آن هم طرز تفكر خودتان است .

روش فوری بكارگیری این اصل :

1-    به دنبال چیزهایی باشید كه دنیای بیرونی ، انعكاس تفكرات ، احساسات و باورهای درونی شماست .

2-    معادل ذهنی آن چه را كه می خواهید در زندگی بیرونی تان داشته باشید ، بسازید .

برگرفته از كتاب 100 اصل شكست ناپذیر موفقیت در كار و زندگی


برچسب ها: موفقیت ، اصول موفقیت ، مبانی موفقیت ، موفق ها ، روش موفقیت ، قوانین موفقیت ، روح اله توکلی ،
آخرین ویرایش: سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 02:41 ب.ظ
دیدگاه ها ()

درباره وبلاگ


  • موفقیت پایان نمی پذیرد
    هدف بنده از ایجاد این وبلاگ, نشان دادن قدرت واقعی شماست و فکر میکنم این سخن از امام علی گویای همه چیز است
    امام علی(ع):آیا فکر میکنی که جسم کوچکی هستی, حال آنکه دنیایی درون تو نهفته است
    کپی فقط با منبع لینک دار

نویسندگان

  • روح اله توکلی(21)

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic